A+ R A-

4 kolo Moravec Súkup útočí

3kolo moravec sukup4 kolo bylo plné očekávání jestli se podaří zastavit nebo částečně zpomalit jinak zatím spanilou jízdu Tomáše Kořeného s již uzdraveným Tomášem Kopcem. Po minulém vpravdě božím zásahu kdy Tomáš Kořený exceloval se svojí partnerkou Míšou Mazurovou bylo co oplácet. Ale pojdmě popořadě...

Do tohoto 4 kola se opět nahlásil hojný počet 28 párů za což všem děkujeme a věříme, že takto to bude probíhat i po další 2 poslední kola. Po tradiční prezentaci 4 kola STaRS Kabal liga mohla započít úvodními skupinami.

Tam se tentokrát hrálo na 2 sety ale do 21 ti bodů aby byla nějaká změna oproti minulému kolu. To ale mělo za následek prodloužení hry a tak se ke konci turnaje muselo imrovizovat. Ale nakonec se vše dohrálo jak bylo potřeba.

Nasazení favorité potvrdily svoji příslušnost většinou vítězstvím ve skupině a čekalo se na los pavouku kdože bude jejich první obětí. První kolo se ale stalo osudným páru Marcin Szczypka Radek Stebel, kteří narazili na 2 ostrostřelce Tomáše Přečka s Petrem Oslizlokem a ti jim vystavili pro tentokrát stopku za ziskem větší porce bodů. Ovšem v dalším kole byl oříšek o dost trvrdší. Adam Slíva s Karlem Zahradníkem to už je pojem a přejít přes tyto hradby není snadné. V prvním setu se to málem povedlo. Stačilo málo a mohlo to být jinak. Ale coby kdyby nakonec 2:0 postupují Adam s Karlem.

A bylo tu semifinále. S tím nejlepším co se na place mohlo sejít. V tom prvním proti sobě stojí favorizovaní Tomášové proti Lukáši Rejdovi s Honzou Poláškem. Bude se opakovat situace z druhého kola? První set je vyrovnaný a hra se tahá ze strany na stranu. Koncovka ale patří dvojce Tomášů a zakončují set 21:16. Ve druhém setu je situace opačná a Lukáš s Honzou oplácí 17:21 pro sebe. Ve třetím setu mírnou převahu potrvzují a vítězí opět 21:17 a celkem 2:1 na sety. Tentokrát se to povedlo a čekají kdože bude protivníkem ve finále.

V dalším semifinálovém duelu jsou to Adam Slíva s Karlem Zahradníkem proti Michalu Moravcovi s Pepou Súkupem. V tomto utkání mají Michal s Pepou co vracet. Porážka z prvního kola Kabal ligy ve čtvtfinále a dále třetího kola v semifinále se nezapomíná a tak je zaděláno na odplatu. V prvním setu si Michal s Pepou vytvořili mírný odstup a dotáhli set do stavu 21:14. Ve druhém již byl průběh vyrovnanější ale i tak ho Michal s Pepou ustáli a vítězí v něm 21:19 a celkem 2:0 na sety.

Takže boje o konečné pořadí tohoto kola a zároveň body které budou měnit průběžné pořadí začínají. Jako první nastupují dvojice o příčku nejvyšší Lukáš Rejda s Honzou Poláškem proti Michalu Moravcovi s Pepou Súkupem. Tyto dva páry proti sobě stojí teprve podruhé v ročníku. Poprvé na úvod sezóny v základních skupinách Lukáš s Honzou Michala s Pepou porazily ale dále se již nesetkali. Proč by se teda nedalo toto vítězství zopakovat? Fyzický fond na to kluci mají takže na úvod bylo utkání vyrovnané. Ovšem během setu se začali kupit nevynucené chyby a tak konečný stav 10:21 byl více než vypovídající. To, že Michal s Pepou nejsou žádné ořezávátka víme, potvrdili to i v setu druhém, kdy soustředěnou hrou nutili protihráče k chybám a vyhráli 21:17. Celkem tedy 2:0 na sety. Zisk největší porce bodů je rázem katapultoval ze třetího místa na místo první v průběžném pořadí ročníku. Gratulujeme!!!
Lukáš s Honzou přidali do svého portfolia tohoto ročníku po 4 a 3 místě i místo druhé a v průběžném pořadí poskočili na místo páté. Uvidíme co přinesou další kola a zda kluci udrží nastavenou laťku.

V boji o třetí místo dvojic Tomáše Kořeného s Tomášem Kopcem proti Adamu Slívovi s Karlem Zahradníkem bylo také o co bojovat, zvláště pak pro Adama s Karlem za porážku ve finále z prvního kola a další finálovou facku z kola třetího která bolela o to víc, že k ní došlo za pomocí Míši Mazurové která zastupovala zraněného Toma Kopce. Důvody celkem dostatečné na to aby v prvním setu Adam s Karlem roztancovali svoje těla a soustředěným tlakem dotáhli první set do jasného vítězství 21:11. V setu druhém ale povolili (nevím jestli únava či obnovená zranění) a nedokázali držet tempo z prvního setu a utrpěli porážku 14:21 a bylo srovnáno. Do třetího setu ale kluci dali všechno a tak i přes snahu Tomáše Kořeného a již značně unaveného Tomáše Kopce dotáhli toto utkání do konce za stavu 21:14 celkem tedy 2:1 na sety. Odplata byla dokonána.

4kolo finale

Po třech kolech nadvlády Tomášů... je toto změnou. Ovšem jakou a na jakou dobu se ukáže v dalších kolech. Ostatně prvních pět párů v pořadí již značně bodově odskočilo zbytku pole, což jen dokazuje kvalitu těchto párů. Podíl na tom nesporně má absolvování množství jiných turnajů v okolí, které kluky posouvají dopředu. Toto je potřeba si uvědomit a pokud budou ambice těmto párům sekundovat nebude to snadné. Když se zamyslím nad tím, že pár let zpátky byly Karvinské páry jedny z nejlepších v okolí... dnes je situace jiná. Nové mladší naděje se teprve učí a ti staří... ti stárnou. Čas a gravitace je neúprosná. Ale to jsem jenom na chvíli odbočil.

4 kolo tak má tedy opět své vítěze a tak je čas připravit se na kolo páté, které se bude hrát 17.02.2018. Děkujeme opět všem za hojnou účast a bezproblémový průběh turnaje.