A+ R A-

5 kolo... stará garda povstala

5kolo skacelik goreckimožná si myslíte, že došlo k omylu a díváte se na vítězný pár Tomáš Kopec Tomáš Kořený po upgadu. Není tomu tak. Toto kolo se sice oba Tomášové vrátili na vítěznou vlnu, porazili všechny své protivníky a skončili na stupni vítězů ale ve finále se jim po dlouhém roce postavila právě tato dvojice. Richard Skácelík a Brunek Górecki tito dva desperádi celé soutěže utrpěli díky losu nejtěžší a nejpočetnější skupinu a přesto se dokázali dostat až do finále. Proto jim právem toto místo patří a za mě byli dvojicí tohoto kola.

5 kolo bylo ve znamení poněkud slabší účasti než jsme zvyklí ale i tak bylo o co bojovat a o překvapení nebyla nouze. Prázdninový termín a řádící viry tentokrát pustilo do hry pouze 21 dvojic, které si po dlouhé době mohli vychutnat své zápasy v plné palbě což znamenalo pro každého všechny zápasy na 2 vítězné sety do 21 bodů a víc.

Po úvodním losu se opět ve skupinách neudálo nic mimořádného a nasazení si své postupy s přehledem pohlídali. V pavouku na sebe ve čtvrtfinále narazili vedoucí pár průběžného pořadí Michal Moravec, Pepa Súkup proti páru Tomáš Kopec, Tomáš Kořerý který sliboval napínavý zápas. Bylo to teprve jejich druhé setkání tohoto ročníku, kdy prvně ve finále druhého kola podlehli a tak nyní mohli toto skóre vyrovnat. Už od úvodu bylo vidět, že chuť na odvetu je veliká a rychlost zápasu také. Ovšem všeho moc škodí. Oba Tomášové velmi dobře odolávali tlaku a nenechali se vyvést z koncentrace. S jasnou převahou dovedli tento zápas do vítězného konce 2:0 (21:8, 21:9). Jasně se ukázalo, že takováto utkání nelze urvat jenom palbou smečů a rychlostí. Je potřeba také vyčkat na správný moment útoku a být trpělivý.

Toto ostatně s maximální mírou předvedli pár Skácelík Górecki. Tito pardálové předvedli kousek věru nevídaný. Poté co se shodou náhod při utkáních ve skupině jen tak tak dostali do finálového pavouku (o postupu nakobec rozhodl lepší poměr míčů ), tak i poté dokázali postupovat směrem vzhůru. Brunkův počáteční škleb se pomalu měnil v úsměv a nálada v týmu byla stále lepší. Tuto jim v semifinále mohl překazit pár Lukáš Rejda, Marek Ponča (v zastoupení) ovšem indispozice Marka Ponči v podobě zranění toto nedovolila a tak nakonec skrečí ve třetím setu zápas skončil vítězstvím staré gardy. Brunek se rozzářil na plné pecky a trpělivě čekal kdo jim stane čelem ve finále. Pro karvinské hráče je to úspěch, protože naposledy se do finále podívali 11 února 2017 Jirka Kudrna s Jakubem Štefkem, kde podlehli páru Kopec Rejda.

Druhý semifinálový zápas svedli dva Tomášové K+K proti páru Stebel Szczypka. Také tady to bylo jejich třetí vzájemné utkání v tomto ročníku. Zatím se pokaždé z výhry radovali Tomášové. První set pro sebe těsně získali Radek s Marcinem 21:18. Ovšem ve druhém setu se Tomášům podařilo zabrat a získali ho pro sebe 20:22. Třetí set musel rozhodnout. V koncovce se lépe dařilo Tomášům a vítězstvím 21:18 si urvali i toto třetí setkání.

A šlo se do finále. Jeho účastníci již značně unaveni rozehráli první údery. Richard s Brunkem srdnatě odolávali převaze ale ne na dlouho. I když ve druhém setu Tomáše Kopce chytili záda nedokázali Richard s Brunkem tohoto využít a podlehli 0:2 na sety. A tak očekávané se stalo skutečností a Tomášové potvrdili svoji nadvládu v tomto ročníku a v pořadí čtvrtým vítězstvím se právem usadili na čele tabulky kde vedou o 14 bodů před párem Michal Moravec Pepa Súkup.

5kolo finale

Kdo nakonec získá putovní trofej vítěze základní části se ještě uvidí. Pokud ale Tomášům vydrží zdraví jsou na nejlepší cestě.

Tímto je zhruba vše řečeno a tak na závěr děkujeme všem zúčastněným za bezproblémový průběh a budeme se těšit v posledním 6 kole, které se odehraje 31.3.2018.

Výsledky kola jsou tady...

Nějaké foto tady...

Nezapomeňte si všichni zapsat do kalendářů a upomínek termín 15-18 březen kdy na hale STaRS v Karviné bude probíhat Mezinárodní turnaj v badmintonu "Kabal International 2018". Listina přihlášených podle disciplín je k vidění na tomto odkazu.