A+ R A-

4 kolo... Szczypka Stebel stoupá pořadím

4kolo 1misto...silvestrovské oslavy jsou za námi, nový rok 2019 začal. Začala také druhá polovina KaBaL ligy. Účast na tomto kole byla opět skromnější než obvykle ale i tak bylo o co bojovat. Hrálo se opět na velké sety (do 21 bodů) i v základních skupinách.

Partnerem tohoto 4 kola byla společnost STaRS Karviná s.r.o.

Skupinu útěchy již skoro tradičně okupuje dvojice sympaťáků Pepa Hájek a Ota Stadtherr a povětšinou ji i vyhrají. Tentokrát se jim do cesty postavili bratři Morcinkové. Pepa s Otou nechtěli měnit tradici ale první set prohráli těsně 18:21. V druhém setu otočili a vyhráli ještě těsněji 21:19. Šlo se tedy na třetí set kde byla hra vyrovnaná až do jeho konce. Tam se ale nakonec radovali oba Morcinkové z výhry 23:21 a vyhráli tak skupinu útěchy.

Finálový pavouk byl opět záležitostí prvních 5-ti párů, kteří zde již s pravidelností obsazují přední pozice. První semifinále obsadil pár Kořený Polášek proti páru Szczypka Stebel.Utkání se lépe povedlo Marcinovi s Radkem a tak překazili cestu za dalším vítězstvím Tomášovi s Honzou. Druhými semifinalisty byli pár Slíva Zahradník proti páru Moravec Kallus. V tomto utkání se více dařilo Adamovi s Karlem a tak se mohli opět po delší době podívat do finále.

V boji o třetí příčku se podařilo uspět páru Kořený Polášek když vyhráli 2:1 na sety nad párem Moravec Kallus. Finále pak sehrál lépe pár Szczypka Stebel když porazili pár Slíva Zahradník 2:1 na sety.

Po celkovém součtu bodů se na čele tabulky moc nezměnilo. Vedení se slušným odstupem si stále udržuje pár Kořený Polášek ale už se k nim pomalu blíží pár Szczypka Stebel. Na třetí pozici poskočili pár Slíva Zahradník když čtvrtou pozici přenechali páru Moravec Kallus.

Opět všem děkujeme za účast a bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na Vás 2 února na 5 kole ligy.