A+ R A-

12 ročník skončil

finale12 ročník skončil. V sobotu 30 března jsme se posledním turnajem "MASTERS" s tímto ročníkem rozloučili. Byl rovněž úspěšný jako již po několik let a znovu v souboji titánů určil pořadí a konečně také vítěze jednotlivých skupin.

Generálním partnerem tohoto finále byla firma "KARVINSKÝ PIVOVAR s.r.o." která zajistila pohoštění pro všechny účastníky v restauraci "OVEČKA" a firma "DEXON CZECH s.r.o." která věnovala ceny pro vítěze jednotlivých kategorií. Za účasti hráčů se vyhlašoval nejprve nejlepší pár základní části. Tuto putovní trofej, která pochází z dílny uměleckého kováře Jaroslava Petroviče pro letošní rok získal pár Tomáš Kořený a Jan Polášek. Tomáš na tuto trofej umístil své jméno již podruhé a bude zajímavé sledovat zda přidá i další a uzavře tak hatrick v zisku této trofeje.

finale vitez zs

Tomáš Kořený, Jan Polášek a trofej pro vítěze základní části

Dalšími oceněnými byly dvojice skupiny útěchy, kde si letos nejlépe vedl zkušený pár Jirka Kudrna s Jirkou Durčákem. Trochu tajně je podezřívám, že se do této skupiny aplikovali záměrně aby se nemuseli lopotit ve finálové skupině s dravci. Ale to je jenom můj pohled. Každopádně svoje vítězství si i tady museli vybojovat.

utecha 1misto

Jiří Kudrna a Jiří Durčák - vítězové skupiny útěchy

Na druhém místě se pak umístili pár (Obr a Guliver) Rosťa Bína s Marcelem Bajgerem a na místě třetím Martin Weber s Pavlem Halfarem.

utecha 2misto

Marcel Bajger a Rostislav Bína 2 místo ve skupině útěchy

utecha 3misto

Pavel Halfar a Martin Weber 3 místo ve skupině útěchy

Ve finálové části se již tradičně čekaly velice kvalitní zápasy. Na titul vždy pomýšlí většina účastníků této skupiny neboť si mají navzájem co vracet a tak o motivaci nouze nikdy není. Tomáš Kořený s Honzou Poláškem letos sice vyhráli 4 kola z 6-ti a celkem jednoznačně vyhráli základní část ale zaváhání jak známo může přijít kdykoliv. Na každého čekalo 7 výživných zápasů mezi těmi nejlepšími. Od začátku turnaje se krok za krokem ukazovalo, že tato dvojice nechce nechat nic náhodě a soustředěným výkonem zdolávali jeden pár za druhým. V pozadí s nimi drželi krok Michal Moravec s Michalem Kallusem, kteří rovněž procházeli turnajem bez zaváhání pouze v šestém zápase přišli o set s dvojicí mladíků Hanke Rutar. Ostatní páry bohužel v polovině již nějaké ztráty zaznamenali a tak to vypadalo, že v boji o titul se utkají právě tyto dvojice a to v posledním kole podle pravidel hry "MASTERS". A tak se také stalo. V posledním kole proti sobě stanuly první a druhý pár celkového pořadí ročníku aby se rozhodlo, kdože si to letos odnese triumf v podobě putovního poháru pro vítěze 12-tého ročníku. V nohou toho oba páry už měly něco málo nakráčeno ale touha po úspěchu byla silnější a dala tak zapomenout předešlé únavě.
K vidění byla spousta výměn, které už dle mého měli málo společného s amatérským pojetím hry. Do prvního setu vletěli oba Michalové po svém a Tomáš s Honzou stále dotahovali ztrátu. Nakonec set skončil vítězně pro pár Michalů 21:13. Ve druhém setu se situace otočila a Tomáš s Honzou oplatili porážku z prvního setu 21:11. A bylo zaděláno na set třetí jak se na pořádné finále sluší. Na začátku třetího setu si Tomáš s Honzou vypracovali mírný náskok, který si dokázali udržet po celý set a ten nakonec vyhrát poměrem 21:16. Radost z vítězství byla veliká. Jak by ne, když kluci za celé finále ztratili pouze jediný set a to právě v tomto zápase. Gratulace vítězům byla na místě.

finale 1misto

Tomáš Kořený – Jan Polášek, vítězové 12. ročníku KaBaL ligy 2018/2019

Na druhém místě se tedy usadili výše zmiňovaní Michal Moravec s Michalem Kallusem, kteří ztratili pouze jediné a poslední utkání s vítězi turnaje 1:2 na sety. Na třetím místě se stejným počtem výher se umístili pár Adam Slíva, Karel Zahradník a pár Marcin Szczypka, Radek Stebel. Dle pravidel o postupu nakonec rozhodlo vzájemné utkání, kde byli úspěšnější právě Adam Slíva s Karlem Zahradníkem. Na Radka s Marcinem zbyla tentokrát pomyslná brambora. Ale i jim patří samozřejmě uznání za výkony v takové konkurenci jakou turnaje KaBaL nabízí.

8. Radim Sargánek - Adam Richter

Jako každoročně velmi děkujeme všem hráčům, kteří se do tohoto ročníku zapojili a svojí účastí tak přispěli ke kvalitě této soutěže. Poděkování patří také celému personálu sportovní haly “STaRS“, který nám vychází vstříc. Děkujeme rovněž všem sponzorům za finanční podporu, bez které by se tato soutěž jenom stěží pořádala v takové kvalitě a také všem, kteří se podíleli na realizaci celého ročníku.

Dále bychom chtěli apelovat na všechny hráče, jejich známé a všechny kdo tento druh sportu provozují, aby zahodili své předsudky a zkusili jednou atmosféru Kabal ligy aktivně. Případné obavy z vysoké úrovně nejsou na místě. Právě to vás může nakopnout do vašeho dalšího rozvoje ve zdolávání vyšších cílů a zároveň zprostředkuje skvělý pocit při aktivní zábavě ze hry zvané badminton. Kabal liga je místem, kde se setkávají různé styly hry borců ze širokého okolí převážně amatérské úrovně. Jsme rovněž otevření i registrovaným hráčům a to hlavně z důvodu, že do soutěže přinášejí mnoho nového co bychom se my amatéři jen stěží sami učili. A není vůbec pravidlem, že tito hráči vždy vítězí. Ostatně je to jenom na vás zkusit to. Už po dvanáct let se snažíme tuto akci zabezpečit jak nejlépe umíme. A odměnou za naši snahu je právě vaše účast za kterou jsme vždy velmi rádi.

A na závěr pár čísel k tomuto ročníku 2018-2019.