Finále a závěr 17 ročníku

V sobotu 6 dubna jsme odehráli poslední turnaj "MASTERS" 17-tého ročníku Kabal ligy. Co do účasti se podařilo odehrát všechna kola, takže lze tento ročník označit jako úspěšný. Také díky podpoře partnerů ligy jsme i letos mohli zajistit velice slušné podmínky pro všechny hráče v podobě malých odměn a zajištění svačin pro hráče. Jako každé finále tak i letos byla zajištěna závěrečná akce pro všechny účastníky ligy v kulturní kavarně "BACKSTAGE" za letním kinem v parku Boženy Němcové v Karviné.

Finále 17 ročníku

17 ročník KaBaL ligy dospěl do svého finále. 6 dubna bude 16 nejlepších usilovat o celkové pořadí v tomto ročníku. Finálová osmička o vítěze ročníku a druhá osmička o vítěze skupiny útěchy. Zveme tímto všechny příznivce badmintonu na toto finále, které se odehraje na hale "STaRS" od 9.00 do 14.00 (8.00-8.45 registrace). Zároveň tímto zveme všechny účastníky KaBaL ligy na vyhlášení a závěrečné posezení s vyhlášením výsledků ročníku, které se bude konat v prostorách M-Klubu v Karviné (areál letního kina v parku Boženy Němcové) po skončení finále.

Hlavním partnerem tohoto finále je "KABAL Team".

Jak již bylo v úvodu řečeno, finále se zúčastní celkem 16 párů. Z toho bude osm dvojic bojovat v hlavní kategorii o celkového vítěze ročníku a dalších osm párů v kategorii útěchy.

A tady je seznam těch, kterým se podařilo probojovat do velkého finále. (Uvedené body jsou již po odpočtu nejhoršího výsledku.)

Finálová skupina:

Skupina útěchy:

 1. Michal Moravec – Michal Kallus 320 bodů
 2. Jan Mihalkanin – Richard Kubík 259 bodů
 3. Ondřej Ponča - Marek Ponča 259 bodů
 4. Hynek Mikušek – Lukáš Mrózek 254 bodů
 5. Rostislav Bosák – Libor Ptáček 203 bodů
 6. Michael Nadažy - Lukáš Wojaczek 192 bodů
 7. Filip Rutar - Ivo Šeliga 173 bodů
 8. Mieczyslav Kubica - Michal Vitoš 138 bodů
 1. Radim Slíva - Josef Hájek 131 bodů
 2. Rostislav Bína – Brunek Górecki 130 bodů
 3. Richard Skácelík – Jaroslav Martynek 122 bodů
 4. Miroslav Pukowiec - Adam Janiurek 121 bodů
 5. Tomáš Wierzgoň - Tomáš Vítámvás 117 bodů
 6. Rostislav Kniezek - Adam Breznen 114 bodů
 7. Jiří Kudrna - Antonín Kudrna 111 bodů
 8. Martin Slíva - Tomáš Miksa 94 bodů

Hrát se bude dle klíče, který je popsán v pravidlech a platí pro obě skupiny. Podle umístění ze základní části budou sestaveny dvě skupiny (A, B) po 8 párech kde se sehrají zápasy každý s každým které určí konečné pořadí hráčů ve skupině. Skupina A hraje o celkové vítězství tohoto ročníku, kde budou oceněni první 3 páry. Skupina B potom o pořadí útěchy, kde budou rovněž oceněni první 3 páry. Pořadí zápasů bude probíhat dle níže stanoveného rozpisu.

1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo 7. kolo
tým 1-8 tým 4-8 tým 7-8 tým 3-8 tým 6-8 tým 2-8 tým 5-8
tým 7-2 tým 3-5 tým 6-1 tým 2-4 tým 5-7 tým 1-3 tým 4-6
tým 6-3 tým 2-6 tým 5-2 tým 1-5 tým 4-1 tým 7-4 tým 3-7
tým 5-4 tým 1-7 tým 4-3 tým 7-6 tým 3-2 tým 6-5 tým 2-1

O celkovém pořadí se bude rozhodovat podle těchto kritérií:
Vítězem se stává pár s nejvyšším počtem výher. V případě rovnosti počtu vítězství mezi 2 páry rozhoduje vzájemný zápas. Mezi 3 a více páry rozhoduje lepší poměr získaných a ztracených setů, dále pak lepší poměr získaných a ztracených míčů. Proto je velmi důležité evidovat přesné výsledky zápasů, které budou hráči povinně hlásit u rozhodčího po každém odehraném setu.

Těšíme se na vás 6 dubna na hale STaRS v Karviné. Mirek Radim a spol...

Konec základní části 17 ročníku Kabal ligy

Poslední kolo 17 ročníku bylo odehráno. 16 párů ve 2 skupinách po 8. Toto bylo schéma, které z každé skupiny vyprodukovalo 4 postupující páry do finálového pavouku a zbytek do pavouku útěchy. Útěchu tentokrát vyhráli pár Rutar Šeliga nad párem Nadažy Wojaczek 2:1 na sety. Ve finále v boji o třetí místo uspěli pár Kubica Vitoš nad párem Kniezek R. Breznen A. 2:1 na sety a finále ovládli opět pár Moravec Kallus vítězstvím 2:0 nad párem Mihalkanin Kubík.

6 kolo tak ukončilo základní část tohoto ročníku. Děkujeme všem kdo přišli a uvidíme se ve finále "MASTERS" 6. dubna. Informace o tomto finále budou brzy zveřejněny. Mirek Radim a spol.

 

 

5 kolo ovládli Moravec a Slíva

Únorové kolo bylo co do účasti mizérie. Minimální počet 12 ti párů ale byl naplněn a tak se toto kolo odehrálo v komorní sestavě plné různých zástupů. Nevím jestli se na tom podepisuje postcovidový syndrom, jarní únava a nebo se nám všem už tak moc nechce. No nevím... co se ale dá dělat. 

12 párů, takže 2 skupiny po 6 a šlo se na to. Z každé skupiny postoupily 4 nejlepší do finállového pavouku a  zbylé 2 páry do pavouku útěchy. Tuto skupinu útěchy se podařilo vyhrát páru Šimon Kniezek s Michalem Majerem proti Adamu Janiurkovi s Lukášem Ondříškem 2:0 na sety. Finálový pavouk nabídl souboj o třetí místo páru Mikušek Mrózek proti Mihalkanin Nadažy kde první jmenovaní vyhráli 2:0 na sety. Ve finále se pak potkali Ondra a Marek Pončovi proti Michalu Moravcovi a Martinu Slívovi který tentokrát zastoupil zraněného Michala Kalluse. Michal s Martinem se s tímto zápasem vyrovnali po svém a zvítězili nakonec také 2:0 na sety.

 

5 kolo musíme hodit za hlavu. Děkujeme všem kdo přišli a uvidíme se v posledním 6 kole 23. března... Mirek Radim a spol.