11 ročník zná své vítěze

finale11 ročník zná své vítěze. Opět 16 nejlepších párů přišlo poměřit své výplety a dalo vzejít vítězům pro tento rok. Pro letošní 11 ročník byly vyrobeny i speciální edice cen pro oceňované páry na které bylo použito logo KaBaL International 2018 (Mezinárodní turnaj International series).

Generálním partnerem tohoto finále byla firma "KARVINSKÝ PIVOVAR s.r.o." kde po skončení posledních zápasů bylo pro všechny účastníky připraveno luxusní pohoštění v restauraci "LARISCHE Bowling". Za účasti hráčů se vyhlašoval nejlepší pár základní části. Tuto putovní trofej, která vznikla v dílně uměleckého kováře Jaroslava Petroviče pro letošní rok získal pár Tomáš Kořený a Tomáš Kopec pro kterého to byla již druhá zkušenost s touto trofejí.

finale vitez skupiny

Tomáš Kořený, Tomáš Kopec a trofej pro vítěze základní části

Dále se vyhlašovala skupina útěchy kde si letos nejlépe vedli pár Martin Slíva a Adam Breznen. Na druhém místě pak Filip Rutar a Dominik Hanke a na třetím místě skončil pár Jakub Štefek s Pavlem Halfarem.

finale utecha 1misto

Martin Slíva a Adam Breznen - vítězové skupiny útěchy

finale utecha 2misto

Filip Rutar a Dominik Hanke 2 místo ve skupině útěchy

finale utecha 3misto

Jakub Štefek a Pavel Halfar 3 místo ve skupině útěchy

Ve finálové části se očekávali tuhé souboje o letošní titul. Otázkou bylo zda nejlepší pár základní části bude schopen čelit 7 zápasům s těmi nejlepšími. Ovšem oba Tomášové si krok za krokem šli za svým cílem a zápas od zápasu nebylo pochyb, že titul bude nakonec jejich. I s posledním zápasem proti druhému páru Michala Moravce s Pepou Sukupem si celkem jednoznačně poradili když vyhráli 2:0 na sety (21:14, 21:12)

Tomáš Kořený – Tomáš Kopec, vítězové 11. ročníku KaBaL ligy 2017/2018

finale 1misto

Na druhém místě se umístili pár Honza Polášek s Lukášem Rejdou když prohráli pouze jediný zápas s vítězi turnaje. O třetím místě nakonec rozhodovalo lepší skóre setů mezi třemi páry. Toto měli nakonec nejlepší Adam Slíva s Karlem Zahradníkem.

 

 finale 2misto finale 3misto

Lukáš Rejda a Jan Polášek 2 místo ve finále

Adam Slíva a Karel Zahradník 3 místo ve finále

 Kompletní pořadí ve skupinách.

Finálová skupina:

Skupina útěchy:

 1. Tomáš Kopec - Tomáš Kořený
 2. Lukáš Rejda - Jan Polášek
 3. Adam Slíva - Karel Zahradník
 4. Michal Moravec - Josef Súkup
 5. Marcin Szczypka - Radek Stebel
 6. Rostislav Bína - Jaroslav Martynek
 7. Richard Skácelík - Brunek Górecki
 8. Libor Tomášek - Petr Nowak
 1. Adam Breznen - Martin Slíva
 2. Dominik Hanke - Filip Rutar
 3. Pavel Halfar - Jakub Štefek
 4. Radim Slíva - Michal Kallus
 5. René Moravec - Petr Hebron
 6. Denisa Kozáková - Karin Skalková
 7. Stanislav Ciesarik - Tomáš Dunko
 8. Tomáš Navrátil - Mirek Lepšík

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům, kteří se do tohoto ročníku zapojili a svojí účastí tak přispěli ke kvalitě této soutěže. Poděkování patří i celému personálu sportovní haly “STaRS“, který nám vychází vstříc. Děkujeme také všem sponzorům za finanční podporu, bez které by se tato soutěž jenom stěží pořádala v takové kvalitě a také všem, kteří se podíleli na realizaci celého ročníku.

11. ročník skončil. Co nového přinese ten další je otázkou. Nápady nějaké jsou, tak doufám, že bude neméně dobrý než ty předešlé a tak nám přeji hodně sil a elánu k jeho přípravě a realizaci.

Fotky jsou tady...

Konečný stav finále tady...