17 ročník začíná

17 ročník začíná

Kamarádi, přátelé a všichni, kteří netrpělivě čekáte na informace o Kabal lize. Jsme opět na prahu další sezóny a pro nás pořadatele zásadní otázka. Pokračovat dál v pomalém umírání Kabal ligy nebo jí dát ještě šanci. Na konci minulého ročníku kdy účasti v jednotlivých kolech byla spíš za hranou než aby bylo možno mluvit o nějaké lize jsme zvažovali jestli a zda má vůbec smysl dále pokračovat v nelehké roli organizátorů pro něco, co nemá odezvu od hráčské základny v podobě účastí jak jsme byli po celou dobu Kabalu zvyklí. Řekli jsme si proto, že tomu dáme přes letní pauzu čas jestli najdeme dále sílu pokračovat.

Nyní jsme na prahu nové sezóny a můžeme konstatovat, že se ještě pokusíme tomu dát šanci. Jsme připraveni se opět potýkat s nástrahami, které nám liga připraví. Ovšem za podmínek které se vám níže pokusíme představit. Vše je nyní ve vašich rukách a záleží jen na vás respektive na vaší chuti do hry jak tento ročník a potažmo Kabal liga dopadne. Je nesporné, že generační obměna v Kabalu zatím pokulhává a mladších nadšenců nepřibývá. Je to hlavně na vás na mladé generaci, kterou jsme do ligy přivedli a očekávali jsme, že vás tento projekt pohltí jako kdysi nás. Jak jsem již zmínil my jsme připraveni ale rozhodli jsme se po delší úvaze na úpravě pravidel ligy.

Zásadní změny pro tento ročník 2023-2024:

 • minimální počet párů pro každé kolo je stanoven na 12 párů. To znaméná, že pokud nebude do uzávěrky každého kola přihlášeno alespoň 12 párů, toto kolo bude automaticky zrušeno bez náhradního termínu.
 • registrace do každého kola bude jako vždy probíhat na stránkách ligy ovšem s tím, že uzávěrka každého sobotního kola bude do čtvrtku tj. 2 dny před začátkem každého kola. V případě zájmu o registraci po tomto termínu je nutné kontaktovat organizátora ligy.
 • startovné pro tento ročník je 350,- Kč za hráče. I my musíme reagovat na změny cen které se neustále mění.
 • odměňování prvních tří párů v každém základním kole zůstává ale nebude vyplácena žádná finanční prémie pro tyto páry.

Jinak vše ostatní zůstává při starém. Pravidla jsou jako vždy uvedena na stránkách v sekci Liga/Pravidla ligy. Doufáme, že se věci pohnou kupředu a váš zájem o účast v Kabal lize bude větší než tomu bylo v předchozím ročníku a my nebudeme muset rušit jednotlivá kola a vymýšlet varianty bodování a jiné další změny. Co se týče termínů tak jsme se snažily vyhnout se hlavně prázdninovým termínům a jiným akcím pořádaným na hale. A tady jsou.

Termíny ročníku 2023/2024

 1. kolo: 14. října 2023
 2. kolo: 18. listopadu 2023
 3. kolo: 09. prosince 2023
 4. kolo: 20. ledna 2024
 5. kolo: 24. února 2024
 6. kolo: 23. března 2024
 • MASTERS (finále ligy): 06. dubna 2024

Registrace do turnaje probíhají online v menu "LIGA". Ahoj všem a těšíme se na vás 14. října na hale "STaRS"...