A+ R A-

Boční údery

Všechny údery hrané vedle těla hráče a to buď na forhendové nebo bekhendové straně. Typickým úderem je drajv.

popis Popis

Drajv je prudký plochý úder hraný vedle nebo těsně před tělem (ve výši ramen) a letící těsně nad páskou sítě. Dopadá na území mezi přední a zadní čárou pro podání soupeřovy poloviny hřiště. Používá se hlavně ve čtyřhře

rada Rada

Nepouštějte po úderu raketu dolů, ale pohyb rakety zastavte hned po zasažení míčku. Úder tak získá potřebnou razanci. Nehrajte drajv celou rukou. Letí-li míč přímo na vás, hrajte drajv v ose těla (raketu držte naplocho)

nacvik Nácvik

  • začněte drajvem z místa po čáře a potom křížem. Vystřídejte forhendovou i bekhendovou stranu.
  • opakujte cvičení č. 1, tentokrát v pohybu (ze středového postavení dělejte jeden krok směrem k úderu). Cvičení proveďte na forhendu i bekhendu.
  • sparingpartner vám pravidelně rozehrává drajvem (z jedné poloviny hřiště) do bekhendu a forhendu. Vy stále hrajte své míče do poloviny hřiště, ze které vám soupeř rozehrává. Trénujete tak forhendový i bekhendový drajv současně, po čáře i křížem a v pohybu. Sparingpartner potom nahrává i z druhé poloviny hřiště.
  • postupujte (v průběhu cvičení) za drajvem směrem k síti a zpět. Sparingpartner hraje drajv proti vám. Vystřídejte obě strany po čáře i diagonálně.
  • hrajte všechny typy drajvu proti sparingpartnerovi. Nepravidelné cvičení.

video Video