Sedmý ročník skončil...

finalisti 2013... když se řekne Moravec tak si každý představí dělové smeče. Ale také Moravec skvělá technika a bojovnost. Takto nějak to vypadalo ve finále. Ovšem nemluvíme o jedné osobě nýbrž o 2 hráčích rozdílných kvalit kteří proti sobě stanuli ve finálovém zápasu tohoto ročníku.

Michal Moravec dělostřelec z Dolní Lhoty ve spojení s Michalem Kallusem coby profíkem na poli badmintonu spolu tento rok vytvořili nepřekonatelnou dvojici pro všechny z nás. Ve finále se chtěli pokusit o překvapení známý to matador a taktik Brunek Górecki s Láďou Moravcem coby představitelem a finalistou Havířovské ligy. Bohužel ani jejich bojovnost a touha nestačila na překonání prvního jmenovaného páru. V zápase nakonec podlehli 0:2 na sety. I přesto ale jejich výkon zaslouží uznání protože nepatřili mezi jednoznačné favority na finále. Kdo ví jak by to vypadalo kdyby tento pár spolu hrál již několik sezón jako některé jiné páry.

Tento ročník se finále hrálo systémem jako loni. Ze dvou čtyřčlených skupin postupovali vždy dva nejlepší páry, které mohli bojovat o vítězství. Samozřejmě to nebylo vůbec snadné, protože proti sobě stáli ti nejlepší. Při pohledu na obsazení těchto skupin by se dalo předpokládat, že postoupí páry, které po celý ročník prokazovali nejlepší formu a výsledky. Ovšem... dopadlo to poněkud jinak.

V první skupině si Michal Moravec s Michalem Kallusem suveréně pojistili postup a pouze Yurii Galatenko s Tomášem Kořeným jim dokázali vzít set. Ze skupiny naopak nedokázali postoupit Marek Ponča s Radimem Štefkem a Jirka Kudrna s Radimem Slívou.

Také ve skupině útěchy došlo k překvapení, když se nakonec do finále této skupiny probojoval pár Jalůvka - Kubík kteří si museli svoji účast ve finále vydobít doplňkovou hrou po šestém kole. A také ve finále prokázali, že si vítězství ve skupině zaslouží, když vyhráli všechny své zápasy (5) ze ztrátou pouhých dvou setů. Uznání si zaslouží také pár Kozáková Skalková. Tyto dámy nám všem ukázaly, že i ony jsou schopny vítězit proti zkušeným borcům a byly také ozdobou celého ročníku.

Po odehrání prvních vyřazovacích zápasů vznikly dvojice postupujích párů pro finále a třetí místo jak ve skupině finálové tak ve skupině útěchy. V těchto duelech se spolu utkali tyto dvojice:

o postup do finále:

 • Moravec M.-Kallus vs. Šeliga-Přeček 2:0
 • Moravec L.-Górecki vs. Katriniok-Bína 2:1

o třetí místo:

 • Šeliga-Přeček vs. Katriniok-Bína 1:2

finále:

 • Moravec-Kallus vs. Górecki-Moravec 2:0

aIMG 6901a

Celkové pořadí:

 Finálová skupina Skupina útěchy
 1. Moravec M. - Kallus
 2. Górecki - Moravec L.
 3. Katriniok - Bína
 4. Šeliga - Přeček T.
 5. Galatenko - Kořený T.
 6. Kudrna - Slíva
 7. Stebel - Branny
 8. Ponča - Štefek
 1. Jalůvka - Kubík
 2. Martynek - Waloszek
 3. Trochta - Skácelík
 4. Kozáková - Skalková
 5. Kula - Navrátil
 6. Mažgut - Pyszko
 7. Trojan - Bembenek
 8. Szczypka - Czajkowski

IMG 6952

Po skončení všech zápasů jsme ročník zakončili slavnostním vyhlášením vítězů a předáním cen v Karvinském pivovaru restaurace "Ovečka" kde se vaří známé to pivo Larischovo. Zakončení se myslím povedlo škoda jen že účast nebyla větší.

IMG 6959

Sedmý ročník je nyní již minulostí a tak nezbývá, než poděkovat všem hráčům celého ročníku za nejvyšší účast v historii ligy a bezproblémový průběh celého ročníku, kterého se účastnilo celkem na 35 párů.

Veliký dík patří také všem sponzorům za finanční podporu, bez které bychom si nemohli dovolit takové zajištění turnajů jaké tento ročník bylo a to jak finančními odměnami pro první tři páry, tak občerstvením pro hráče v každém kole. Dík patří také personálu sportovní haly "STaRS" kteří nám vycházeli vstříc. Také bychom chtěli poděkovat Ignáci Sirkovi za skvělou kýtu která všem velmi chutnala.

    logo aca logo csob pojistovnalogo stars Logo sro ciste s logo karvina logo vejnet  logo larische

Odkaz na nějaké foto zde...

Celková tabulka finále zde...