4 kolo Tomášek Kocich

Nový rok 2023 a mírné oživení účasti 15-ti párů přineslo 4 kolo tohoto ročníku. Bylo vidět i nové tváře které vstoupili do naší soutěže a nebáli se utkat s místními borci za což jim patří uznání. Doufáme, že je budeme vídat i nadále. Bylo také hodně zástupů a tak se opět dělili body v tabulce kterou i nadále vedou Michal Moravec s Michalem Kallusem. Na paty jim ale šlape pár Mikušek Mrózek, kteří díky poctivé docházce a slušným výsledkům dotahují.

Toto kolo se odehrálo ve dvou skupinách kde postup do hlavního pavouku byl pouze pro první 4 páry v pořadí. Zbytek potom hrál o body v pavouku útěchy. Po prvním kole ve finálovém pavouku si postup do první čtyřky vybojovali páry Mikušek Mrózek, Stojka Kožušník a Moravec Miksová s Tomáškem a Kocichem. Prvním finalistou se pak stali Jirka Stojka s Martinem Kožušníkem když porazili pár Mikušek Mrózek 2:1 na sety. Druhým finalistou pak Jirka Kocich s Liborem Tomáškem výhrou nad párem Moravec Miksová. Jirka s Liborem pak ve finále udolali Jirku Stojku s Martinem Kožušníkem 2:0 na sety a právem brali plný počet bodů za vítězství ve 4 kole. Třetí místo pak nakonec brali Michal se Simonou když se jim podařilo udolat Hynka s Lukášem 2:0 na sety. A jak řekl Michal .... už dlouho jsem si tak nepolítal po kurtu jako dnes. Byla to dřina jakou jsem dlouho nezažil pravil.

Skupinu útěchy vyhráli pár Bosák Ptáček nad párek Bína Górecki 2:1 na sety. Poděkování patří všem zůčastněným a těšíme se na vás v 5 kole 11 února.

 

3 kolo uzavřelo rok 2022

Prosincové kolo se odehrálo v pravdě komorní atmosféře. Jak jinak nazvat rekordně slabou účast hráčů. Tohoto kola se zůčastnilo ubohých 12 párů!!! Je to poděkování organizátorům, kteří se snaží zajistit pro ligu solidní podmínky, mají snahu vyjít vstříct se změnou termínu v případě jejich kolize s termíny jiných soutěží atp.??? Takže velké DÍKY !!!

Nezbylo tedy než poupravit systém hry na dvě skupiny po šesti párech aby byl dostatečný počet zápasů pro zůčastněné páry. Z každé skupiny postoupili 4 páry do hlavní soutěže a zbylé 2 páry do pavouku útěchy. Finálového pavouka ovládli nakonec pár Moravec Tomášek (zástup za Michala Kalluse) kdy porazili pár Štefek Ponča 2:1 na sety. Třetí místo pak vybojovali pár Bosák Ptáček na párem Mikušek Mrózek 2:0 na sety.

Skupinu útěchy vyhráli pár Kubica Slawek nad párek Lepšík Rusina 2:1 na sety. Poděkování patří hlavně vám zůčastněným a těšíme se na vás ve 4 kole 14 ledna. Snad ve větším počtu.

2 kolo berou Moravec a Kallus

Ahoj Kabalisté,
Dnes bylo na programu 2. Kolo KaBaL Victor Ligy. Partnerem tohoto kola byla společnost STaRS Karviná, s.r.o., kterým děkujeme. Opět byl k vidění moc hezký badminton. Vítězem kola se stala dvojice Michal Moravec, Michal Kallus, která ve finále porazila pár Jakub Štefek, Libor Tomášek a to 21:10, 21:11. Třetí místo vybojoval pár Jiří Durčák, Jiří Kudrna, který zvítězil nad dvojicí Dominik Hanke, Tomáš Kopec v poměru 13:21, 21:17, 21:16.

Všem gratulujeme a budeme se těšit na další kolo. Pozor změna termínu. 3. Kolo je posunuto na 17.12.2022. Děkujeme za pochopení. Sportu zdar, badmintonu zvláště!!!

Kabal team Karviná

 

1 kolo 16. ročníku je za námi

Po 6 měsíční pauze jsme zdárně odehráli 1 kolo 16 ročníku. Sešlo se nás pěkných 20 párů což není na úvod vůbec málo. Klasika 4 skupiny po 5 párech a šlo se na to. Po základních kolech opět finálový pavouk pro 16 párů a pro zbylé 4 páry pavouk útěchy.

V tomto se nakonec podařilo vyhrát páru Jirka Stojka Radim Fojtík nad Radimem Slívou s Markem Pončou 2:0 na sety. V semifinále hlavní soutěže proti sobě nastoupily páry Filip Rutar s Michaelem Nadažym proti Jakubovi Štefkovi s Ondrou Pončou. Tento zápas se lépe povedl mledé dvojici odchovanců Kabal teamu když zvítězili 2:0 na sety. Druhé semifinále proti sobě postavilo pár Michala Moravce s Michalem Kallusem proti Jirkovi Kudrnovi s Jirkou Durčákem. Tento zápas ale Jirkové nakonec skrečovali a spokojili se tak s možností zahrát si o třetkí místo. V tomto zápase se jim tato taktika vyplatila a vyhráli nad párem Filipa a Michaela 2:1 na sety.

Finále si proti sobě snad poprvé zahrál pár Michal Moravec s Michalem Kallusem proti mladíkům z Kabalu Kubou a Ondrou. Zkušený pár Michalů nedal mladým borcům v prvním setu moc prostoru a tento vyhráli 21:13. V setu druhém to bylo o něco lepší ale i tak mladíci podlehli 18:21 a prohráli celkově 0:2 na sety.

Děkujeme všem účastníkům za účast a bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na vás v kole druhém 5 listopadu.