6 kolo konec základní části

6kolo uvod...je konec. 6 kolo ukončilo základní část 13 ročníku Kabal ligy. Toto kolo bylo co do počtu hráčů jedno z méně obsazených. Zřejmě nemoci a také možná panika z viru Covid-19 způsobila, že toto poslední 6 kolo bylo co do obsazenosti jedno ze slabších. Ale i přes tento handicap se sešlo 20 párů, kteří měli chuť si zahrát tradičně dobrý badminton v Karvinské hale STaRS. Některým párům šlo o hodně a tak nic neponechali náhodě a dostavili se v plném složení aby si takto zajistili plnou porci bodů, což se některým opravdu vyplatilo.

Partnerem tohoto 6 kola byla společnost Centrální registr referenčních listů a.s.

Skupina útěchy se tentokrát hrála formou minitabulky jelikož malý počet hráčů ve skupině si toto přímo žádal. Tuto minitabulku ovládli pár Mirek Pukowiec s Petrem Canibalem když vyhráli všechny své zápasy.

Finálová část měla několik zajímavých okamžiků. Ten nejzajímavější bylo vítězství v osmifinále Rosti Bíny s Brunkem Góreckým proti mladému páru Filipu Rutarovi s Honzou Poláškem 2:1 na sety (neviděl jsem takže neumím posoudit toto sciece fiction). Další zajímavým momentem bylo určitě semifinále Moravce s Kallusem proti Kořemému s Kopcem. První set si Kořený s Kopcem pohlídali ale v dalších dvou setech jim vždy kousek chyběl a tak nakonec podlehli 1:2 na sety.

Ze spodní části pavouku se nenápadně prokousával pár, který měl svoji premiéru ve složení Lukáše Rejdy s Kubou Štefkem které svedla dohromady možnost hrát se zástupem za chybějícího hráče (samozřejmě za polovinu bodů). Oběma tato spolupráce velmi seděla a po vítězství ve skupinách si brousili zuby na finále. Toto se jim nakonec povedlo a ve finále stanuli proti páru, který tento ročník prostě neprohrává. Michal Moravec s Michalem Kallusem opět potvrdili svoji výkonnost a vyhráli (i když těsně) 2:0 na sety.

 Třetí místo patřilo tentokrát páru Tomáš Kopec s Tomášem Kořeným za vítězstvím nad párem starých bardů Rosti Bíny a Brunka Goreckého 2:0 na sety.

1 místo 2 místo 3 místo
5kolo vitez 5kolo 2misto 5kolo 3misto

Poslední body byly přiděleny tabulka aktualizována. Pár Moravec a Kallus si tímto v pořadí 5-tým vítězstvím definitivně zajistili vítězství základní části tohoto ročníku a svými výkony tento ročník jednozančně ovládli. Nyní jim chybí poslední krok aby svoji formu potvrdili. Že to nebudou mít vůbec lehké je víc než jasné což ostatně platí pro každý ročník. Děkujeme tímto partnerům a hráčům za účast a bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na velké finále 28 března.

6kolo finaliste

Výsledky kola jsou tady...

Nějaké foto tady...

ps: Další informace ohledně finále včetně obsazení již brzy...