13. ročník, začínáme 12 října

kabal 2020... "13" pod tímto číslem si můžeme představit mnoho. Číslo 13 je symbolem ambivalence jako máloco. Na jednu stranu je šťastné, jakožto číslo nového počátku, na stranu druhou jí mnozí z nás považují za smolnou. Její negativní vnímání vychází z dávných dob, pravděpodobně jakožto výsledek řady jednotlivostí: třináctka byla totiž v bibli zmiňována např. v souvislosti s počtem obětních zvířat, navíc byla číslem Babylónského boha podsvětí Nergala. Ve věku 13-ti let se také z dětí stávají teenageři. Na druhou stranu, třeba takoví Italové považují třináctku za symbol štěstí. Takže si vyberte. A tak by se dalo o tomto čísle psát mnoho.

 

Pro Kabal je toto číslo z pohledu organizátora závazkem k zajištění všeho co k takové soutěži patří, vše na co jste za ta léta přivikli a občas také něco navíc. Z pohledu účastníka zase záruku kvalitně zajištěných turnajů s čím dál více kvalitním obsazením.

Takže pro pamětníky nic nového pod sluncem... a pro nově příchozí snad jenom... těšíme se na Vás a buďte vítáni v KABALu.

Po několikaměsíční pauze je tu další ročník na který se určitě všichni těšíte. My se zase budem těšit na Vás a na vaše výkony. Pro všechny boje schopné to znamená vytvoření dvojic (pokud možno úplně nových aby nebyla nuda) a hurá potrénovat.

I pro tento ročník bude pro vás zajištěno jako již tradičně velmi kvalitní zázemí a podmínky za pomocí našich sponzorů a také všech kteří se o ligu starají.

Systém hry bude tradiční, bude se hrát na 6 základních kol a závěrečné finále "MASTERS". Jako loni bude také oceněn vítězný pár základních kol, který obdrží putovní trofej. Systém hry bude stejný jako již několik ročníků a to skupiny ve kterých se bude hrát o pomocné body a poté pavouk. Vždy podle počtu účastníků v jednotlivém kole.

Co se týče změn v pravidlech tak se připravuje malá změna v bodování základních kol. Tato změna by měla srovnat rozdíly mezi skupinami s rozdílným počtem hráčů/párů. O tomto budou všichni informováni jak zde na stránkách tak i před zahájením prvního kola. Jinak by ale vše mělo zůstat při starém.

Několik základních údajů k letošnímu ročníku....

 • stejný počet bodovaných zápasů ve skupinách. Ve skupině která bude mít větší počet hráčů než ostatní se bude do celkového skóre započítávat stejný počet zápasů jako v ostatních skupinách.
 • zástupy hráčů v průběhu základní části bude umožněno vícekrát. (zastupování ve finále ale zůstane vyloučeno, bude postupovat další pár v pořadí)
 • účast registrovaných hráčů v tomto ročníku bude podléhat schválení organizátora soutěže (při registraci je nutné tuto skutečnost uvést).
 • hrát se bude plastovými míči YONEX MAVIS 350 střední rychlost (modrý proužek) ve žlutém provedení.
 • ocenění vítězů základní části (ten pár který nasbírá nejvyšší počet bodů za 6 kol bez škrtání nejhoršího výsledku). Motivace hlavně pro hráče kteří odehrají všechna kola.
 • startovné se nemění a zůstává 300,- Kč za hráče.
 • finále "MASTERS" opět každý s každým

Termíny ročníku 2019/20:

 1. kolo: 12. října 2019
 2. kolo: 09. listopadu 2019
 3. kolo: 07. prosince 2019
 4. kolo: 11. ledna 2020
 5. kolo: 08. února 2020
 6. kolo: 07. března 2020
 • MASTERS (finále ligy): 28. března 2020

Ahoj všem a těšíme se na vás 12. října na hale "STaRS"...