Kabal liga odstartovala 15 ročník

Kabal liga odstartovala 15 ročník

Konečně jsme se dočkali. V sobotu 9 října jsme zdárně zahájili 15 ročník Kabal ligy. Partnerem tohoto prvního kola je VZP ČR, Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. Tato společnost je zároveň hlavním partnerem celého 15 ročníku. Účast v tomto kole byla na poměry na které jsme za ta léta zvyklý slabší ale i tak všem zůčastněným patří náš velký dík. Po úvodním přivítání po nucené pauze byli všichni účastníci seznámeni s pravidly tohoto kola a byl rovněž představen zástupce partnera tohoto kola.

Toto kolo byla rovněž příležitost popřát Jardovi Martynkovi a Marku Pončovi k jejich životnímu jubileu. A tak ještě jednou přejeme borcům štěstí a zdraví. Vše bylo jak se patří řečeno a mohlo se toto první kolo zahájit. Po tradičním losu do skupin se mohla zahájit první část turnaje. Z každé skupiny postoupily vždy 4 páry do pavouku hlavní hry. Zbývající dva páry si pak musely své odehrát ještě ve finálové části pavouku útěchy. Proti sobě stanuli ostřílené páry Ota Stadtheer s Pepou Hájkem na straně jedné a pár Radim Slíva se synem Martinem na straně druhé. Ota s Pepou patří k pravidelným účastníkům každého ročníku takže zkušeností mají na rozdávání. Na druhé straně Radim je na tom stejně jenom tu svou účast povýšil o mladšího partnera v podobě svého syna Martina a tak se jen ztěží dá takovému páru vyrovnat. Tentokrát to pro Otu s Pepou nedopadlo a prohráli nakonec 1:2 na sety.

V hlavní soutěži se po prvním kole pole zájemců o zisk prvního skalpu zredukovalo na osm párů. V tomto čtvrtfinále stojí za zmínku zápas Hynka Mikuška s Lukášem Mrózkem proti páru Dominik Hanke a Honza Mihalkanin. První set byl velmi vyrovnaný a skončil nakonec 24:26 pro pár Dominika s Janem. Druhý set sice ztratili 9:21 ale v setu třetím zabojovali a v koncovce vyhráli 21:18 a s výsledkem 2:1 na sety postoupili do semifinále. Tam ovšem číhala dvojice Majklů a tak bylo jasné, že další postup se konat nebude. Ale i tak za jejich předvedený výkon veliké +++.

Z druhé strany pavouku si to o postup do finále rozdali páry Kuba Štefek s Lukášem Rejdou proti Filipu Rutarovi s Michaelem Nadažy. Kuba s Lukášem otevřeli skóre prvního setu těsnou výhrou 21:19. Ovšem druhý set se nepovedl a ve třetím podlehli 19:21 a celkem 1:2 na sety. Museli se tedy spokojit s postupem o zisk třetího místa což se jim nakonec povedlo i když opět v napjatých koncovkách 2 a 3 setu. Finále pak patřilo Majklům proti Filipovi s Michaelem. Ti se sice snažili o překvapení... to se ale nekonalo. Nekorunovaní mistři posledního ročníku si s tímto párem poradili celkem s přehledem a zvítězili 2:0 na sety.

První kolo bylo odehráno... body přiděleny. Poděkování patří všem zůčastněným. Budeme se na Vás těšit v kole druhém 6 listopadu.