Tom Tom a 3 kolo

Tom Tom a 3 kolo

ne... není řeč o nějaké navigaci jak by se mohlo někomu zdát. My zkratek znalí víme o co jde. Lépe řečeno o koho jde. Tito dva borci se opět dali dohromady a přišli zamíchat kartami 15 ročníku KABAL ligy. Tedy alespoň si myslím, že budou chtít zamíchat. Po nedokončeném 13 ročníku a neodehraném 14 ročníku je tu opět šance stanou na vítězném portálu akce zvané KABAL liga.

V sobotu 18 prosince se odehrálo 3 kolo této ligy. Tentokrát pod patronátem Karvinského pivovaru s.r.o.. Toto kolo by se účastí dalo nazvat opět jako komorní i když se stoupající tendencí. 16 párů se sešlo poměřit své síly do karvinského svatostánku badmintonu, kterým se již tradičně honosí společnost "STaRS" v Karviné. Počet párů by ideálně odpovídal systému hry 4 skupiny po 4 párech a dále play off pavouk. To by ale pro hráče znamenalo 3 zápasy ve skupině a poté play off takže celkem minimálně 4 zápasy. Když ale zauvažujete, že 4 zápasy je fakt na kvalitu tohoto uskupení málo.... musíte si legálně pohrávat s myšlenkou.... co to zkusit jinak?. Slovo dalo slovo  a tak chytré hlavy řekli pojďme zkusit něco změnit.

2 skupiny po 8-mi párech... to už tu opravdu dlouho nebylo. Pod tíhou faktu, že nás již 18 měsíců drtí nějaký chrobák umocněný vládním aparátem a naše fyzio trpí deficitem práce v anaerobním režimu, jsme nakonec zvolili hrací jednotku pouze na 2 hrané sety do max 21 bodů... Při tomto sdělení na úvodu turnaje nebrali ovace hráčů konce. I po skončení tohoto kola se k nám dostávali jenom slova chvály. :-)))). Ale dost už samochvály, zkusme popsat průběh tohoto kola.

Jak jsem již zmínil 2 skupiny po 8-mi párech... při pohledu do tabulky jsem hledal kudy vede cesta k postupu mezi 4 nej, kteří vezmou slušné body za postup do top osmičky. Cesta sice byla... ale ne pro mě s Petrem. V základních skupinách se takto vytvořili dvě čtveřice postupujících do top osm a zbytek do malého finále. Toto kolo bylo také hodně o zástupech za nehrající hráče a tak spousta párů hrála za polovinu bodů. Malé finále se trochu rozpadlo díky skreči dvou párů a tak se nám s Petrem podařilo oplatit remízu ze skupiny proti Richardu Skácelíkovi s mladou posilou Jirkou Fouskem, který zastupoval Jardu Martynka 2:1 na sety. V zápase o třetí místo v top osm zvítězila dvojice starých mazáků Jirka Kocich s Liborem Tomáškem 2:0 nad párem Marek Ponča Adam Breznen. To do finále této top osm se jednoznačně propracovali právě páry Tom Tom vs. Mike Mike. Nic lepšího se toto kolo nemohlo utkat o vítězství. No a právě duo Tom Tom dokázalo Majklům zatopit a udolat je 2:1 na sety (26:24, 18:21, 21:12).

Polovina ročníku je tedy za námi, tabulka se opět promíchala a tak si přejeme aby i druhá polovina ročníku dospěla do jejího konce v podobě grande finále "MASTERS" v dubnu 2022. Hodně zdaru, síly a zdraví do nového roku přejí Mirek, Radim a Kabal Team.