5 kolo berou Breznen a Kniezek

5 kolo berou Breznen a Kniezek

Další tentokrát 5 kolo bylo na pořadu dne 11 února. Vše se vyvíjelo celkem slušně bylo přihlášeno pěkných 16 párů a tak se nabízela slušná porce zápasů ve dvou skupinách po osmi párech. Co čert nechtěl to se stalo... Ráno se zjistilo, že se objevil ještě jeden pár který se registroval později než jsme stačili zjistit. No co už teď... Přepsat tabulky znovu nalosovat tentokrát ale do 4 skupin. To je přece Kabal... poradí si za každé situace a tak se šlo na věc.

Jelikož ve skupinách se odehráli jen 3 zápasy celá základní část pěkně ubíhala a čekalo se jenom chvíli na skupinu která měla o jeden pár navíc. V semifinále finálového pavouku na sebe narazili páry Breznen, Kniezek proti Tomáškovi s Vivialem a druhým semifinalistou byli pak Rutar, Nadažy proti páru Moravec, Kallus. V prvním semi vyhráli pár Breznen, Kniezek 2:0 na sety a druhé semi Moravec s Kallusem. Takže slušné dvojice do finále a o třetí místo. Skupinu útěchy tentokrát ovládli zkušení borci Jarda Martynek s Richardem Skácelíkem když si ve finále této skupiny poradili se zkušeným Jirkou Kudrnou a jeho synem Toníkem 2:0 na sety.

V boji o třetí místo to bylo hodně vypjaté a nakonec se musel hrát třetí set. V něm se o něco lépe zorientovali Libor s Lukášem a nakonec si odnesli vítězství 2:1 na sety. Na Filipa s Michaelem tak zbyla nechtěná brambora (co by za to jiní dali... :-)). Finále pak mělo podobný průběh jako předchozí zápas. Za stavu 1:1 se muselo jít do třetího setu což ubralo sil všem. Místy vypjatý třetí set nakonec přinesl ve druhé polovině mírný náskok páru Adama a Rosti. Kluci se toho nezalekli a po zásluze berou první zlatku tohoto ročníku. Gratulujeme.

Poděkování patří všem zůčastněným a těšíme se na vás v posledním 6 kole 11 března. Takže kdo má málo bodů neměl by toto kolo vynechat. Pro postup do finále ligy "MASTERS" někdy jde i o jeden jediný bod.