Ukončení 13 ročníku ligy

Ukončení 13 ročníku ligy

Vážení finalisté Kabal ligy,

do letošního finále nám jak jistě všichni víte vstoupila událost kterou pocítil celý svět. Omezení, která byla vyhlášena vládou se pomalu rozvolňují a tak jsme tuto situaci probírali kolem dokola a musíme konstatovat, že letošní finále nejsme schopni uspořádat dle tradice, kterou Kabal liga již tolik let má.


Dle vydaného plánu vládních opatření o uvolňování jednotlivých aktivit plyne, že sportovní akce pro max. 100 osob se budou moci konat již od 11.5.2020 ale vše bez šaten a sprch. Dále se povoluje provoz restauračních zařízení a to od 25.5.2020. Všechna tato uvolnění ale platí v případě, že se situace bude kladně vyvíjet a také za dodržování mimořádných opatřeních jako jsou roušky, rozestupy a dezinfekce. Popravdě řečeno neumíme si představit jak by to ve skutečnosti mohlo vypadat a jestli vůbec po tak dlouhém výpadku z tréninků a zápasů, by toto finále bylo adekvátní a spravedlivé pro její účastníky.

Co z toho plyne. Po dlouhých úvahách jsme se tedy rozhodli tento 13-tý ročník ukončit bez finále "MASTERS" jak bylo zvykem. To znamená, že vítězem základních kol se stavají Michal Moravec s Michalem Kallusem (dle bodové tabulky) a jsou tak držiteli ceny pro vítěze základních kol. Co se týče zakončení ročníku se závěrečným posezením a předáním ceny je ještě otázka jestli se někdy domluvíme dle situace a nebo na úvod dalšího ročníku pokud bude možný.

Celá situace nás jako organizátora velice mrzí ale zásah vyšší moci neumíme předvídat. Přejeme Vám všem hlavně hodně zdraví a snad se v říjnu 2020 uvidíme na startu 14 tého ročníku.

Hodně zdaru a zdraví přeje Mirek Lepšík, Radim Slíva a Kabal team Karviná